Események

Fontosabb események, rendezvények

 
 

1996-2000

Erre az időszakra esik az alapítványi gyűjtő- és feldolgozó munka első fázisa hazai és külföldi önkéntesek, szakemberek, diákok bevonásával, mely végül Budakeszi Herbárium alapját vetette meg. Ekkor zajlanak az első szakmai bemutatók, előadások, 1997-ben a Pilisi Parkerdő Rt.-vel közösen hozzuk létre a génmegőrző törzsültetvényt, és ekkor kerülnek helyükre a későbbi dendrológiai tanösvény első növényei.
 

 

2001-2003

Megjelentetjük és számos szakmai rendezvényen ismertetjük a Fenyők a Föld körül című könyvet; részt veszünk kiállításokon, könyvbemutatókon, növénybörzéken (Budapest, Érd, Gyor, Jászberény, Kecskemét, Kunszentmiklós, Szigetszentmiklós, Szombathely). Szakembereink cikkek sorozatát írják a Kertkultúra c. lap számára. A Dendrológiai Atlasz szakrajzoltatási munkáinak újabb szakasza jelentős részben állami támogatással történik, és további külföldi expedíciók is következnek. A kutató üvegház megépítése az FVM Erdészeti Hivatala és a Pilisi Parkerdő Rt. támogatásával válik lehetővé, s ezzel felgyorsul honosító és szelekciós munkánk.

 

2004-2005

Folytatódik a szakrajzok készítése a Dendrológiai Atlasz projekt keretében. 2004 május 3: "10 éves a Nemzetközi Dendrológiai Alapítvány" címu bemutató a Budapest Galériában. Itt kiállítjuk rajzolóink művészi illusztrációit, bemutatjuk arborétum- és parkerdő terveinket, valamint a Conifers Around the World c. két kötetes, angol nyelvű szakkönyv mintaoldalait. A rendezvény fővédnöke Mádl Dalma Asszony, felkért hozzászólók dr. Persányi Miklós, dr. Pálinkás József, és Barátossy Gábor, az Erdészeti Hivatal elnöke.

 

 

2006-2007

Részvétel a "Conifers Around the World" szakmai háttérmunkájában, nyomdai előkészítésében. Önkénteseink, ösztöndíjasaink segítségével folytatjuk a herbárium fenntartását, fejlesztését, együttműködésben a 2006-ban megalakult Budakeszi Dendrológiai Közhasznú Társasággal. 2007-ben kapcsolódunk be az Ipoly Erdő Zrt. területén, Balassagyarmat közelében kialakításra kerülő Nyírjesi Füvészkert tervezésébe. A későbbiekben, több lépcsőben a kivitelezési munkák szakmai hátterét biztosítjuk.
 
 

2008

Alapítványunk a Budakeszi Művelődési Központban kamarakiállításon mutatkozik be művészi szakrajzokkal, könyvrészletekkel, és a dendrológiai kutatást illusztráló anyagokkal. A "Budakeszi Zöld Városért – Fák Világtalálkozója Budakeszin" címmel meghirdetett bemutatót Tagai István polgármester és Barátossy Gábor főtanácsadó nyitja meg. Előzetes bemutatkozásunk egyben az április 21-től, a Föld Napja alkalmából megrendezett nagyobb kiállításunk előhirnöke is a városban.
 
Alapítványunk is alkotó részese az OSA Archivum Centralis Galeriájának kiállító termében több jeles intézménnyel közösen "Az élők és holtak archívuma - Carolus Linnaeus emlékére" rendezett kiállításnak. A bemutató sikeréhez illusztrációkkal, herbáriumi, toboz- és famintákkal, élő növényekkel, a gyűjtőmunkára utaló tárgyakkal járultunk hozzá.

 

 

ARBORÉTUMI FEJLESZTÉSEK